Az egyházak szerepe a megbékélésben

Jean Monnet-est

május 30-án a Párbeszéd Házában, este 6 óra.

A részletes program a chartaxxi.eu honlapon olvasható.

Az est keretében megvizsgáljuk, mennyiben segíti a keresztény-keresztyén gondolkodás a nemzetek közötti kiengesztelődést. Keveset tudunk arról, hogy mennyi mindent tesznek az egyházi szervezetek ennek érdekében. Forrai Tamás a jezsuiták ez irányú lépéseit ismerteti, Németh László nagybecskereki püspök kiengesztelődésnek a trianoni sebektől részben független problémák megoldásában játszott szerepéről szól, majd Halász Béla a szerbiai magyar reformátusok szemszögéből ismerteti tapasztalatait. Ezt követően egy roppant érdekes kezdeményezésről hallunk, az egri Szent István Rádió és a besztercebányai Lumen rádió közös műsoráról. Mi a Charta XXI keretében rávilágítottunk arra, hogy akit nem ismerünk, nem is szerethetünk. Célunk, hogy növeljük az egymásra vonatkozó ismereteket. Ez a két rádió pontosan ezt tette. Kölcsönösen leadták egymás híreit és kicserélték műsoraikat. A roppant fontos kezdeményezést Szarvas István atya, a Szent István Rádió igazgatója mutatja be.

A rendezők nevében:
Surján László