Beszélgetés az együttműködő versengés lehetőségeiről

2018.03.19

Pesti Evangélikus Egyház Deák téri Gyülekezet l. emeleti kisterme

A verseny világában élünk: ennek minden áldásával  és átkával együtt. Jelen van az élet minden területén és minden életkorban: a játszótéren, az iskolában, a munkahelyen, a sportban és a szabadidős tevékenységekben, és még az idős korban sem tűnik el. Min múlik az, hogy ez a szakadatlan verseny milyen és mekkora szerepet játszik az életünkben? Az egyén a meghatározó vagy a szűkebb (iskola, munkahely) vagy a tágabb környezet (társadalom, kultúra) abban, hogy a versengés boldoggá vagy boldogtalanná tesz?  Mennyiben segíti, és mennyiben akadályozza, hogy egymással építő megegyezésre juthassunk? Mennyiben jó megoldás a versengésre a kompromisszum, és van-e ennél jobb megoldás? Mit nyerhetünk az együttműködéstől, a versengés alternatívájaként?

Többek között ezekre a kérdésekre keresi a választ két szociálpszichológus,

Fülöp Márta és Síklaki István diskurzusa. Fülöp Márta végül nem vett részt a fórumon németországi kiküldetése miatt.

Moderátor: Kőszegi Ábel

Ajánlott olvasmányok:

• “A következő lépés” címmel a Magyar Pax Romana vitaestjének összefoglalója ide kattintva olvasható. Az eseményre 2002. október 29-én került sor a Kossuth Klubban. Az összefoglaló címe: “Kooperáció és/vagy kompetíció”.
  • Pallai Katalin, Konfliktuskezelés és elemzés (Résztvevői munkafüzet) című művében ide kattintva olvashatunk a Nyerj, amennyit bírsz című játékról, illetve kísérletről.

A fórum hanganyaga:

Meghallgatás/Letöltés

A fórumon rögzített videó:

Néhány kép a fórumról: