Merkel Németországa- Európa erő- vagy veszélyforrása?

2019.03.25

Pesti Evangélikus Egyház Gyülekezeti Nagyterme

Németország mindig is fontos szerepet játszott hazánk gazdasági, tudományos és politikai életében. Így van ez ma is. Igaz: egyre több szó esik az onnan leselkedő veszélyekről. Megosztott országunkban máig sokan nem feledik az ország fasiszta múltját. Mások őket tekintik Európa motorjának, és a mi iparunk hajtóerejének.Vannak akik az európai értékek árulójának tekintik az országot, egyházaikat pedig a keresztény értékek önfeladójának. Eközben – szinte zavartalanul – fonódik a kétoldalú kapcsolatok gazdasági és kulturális hálója. Mai beszélgető- partnereinktől azt szeretnénk megtudni, hogy ők milyennek látják ezt a viszonyt, és érdemes-e vigyázó tekintetünket Berlinre vetni?

Vendégeink:

Gergely Márton külpolitikai újságíró