Nem keresztény világvallások hívei
rólunk, keresztényekről

2017.01.16

Pesti Evangélikus Egyház Gyülekezeti Nagyterme

Az Európai Protestáns Magyar Szabadegyetem Egyesület, a Magyar Pax Romana és az Egyház és Társadalom c. online folyóirat

Lehet-e? Fórumára

Banyár Magdolna a Krisna-tudatú, Fináli Gábor a zsidó, Sulok Zoltán a muszlim és Szathmári Botond a buddhista hívők képviseletében elmondják, hogyan látnak minket, keresztényeket (egyebek mellett arról, hogy hogyan ítélik meg a kereszténység helyzetét világszerte és hazánkban, hogyan látják Ferenc pápát, a protestantizmus a Reformáció évében, mit gondolnak a vallásuk és a kereszténység kapcsolatáról, a köztük folyó párbeszéd lehetőségéről, akadályairól és eddigi eredményeiről).

Korreferensek: Balogh Judit katolikus, Csepregi András evangélikus teológusok.
Moderátor: Kamarás István OJD

A Fórumon felvett videó:

Index:

Néhány fénykép a fórumról (Gogolya Zsuzsa):