2016.04.18

Kategória: Nincs megadva

a Magyar Pax Romana, az Európai Protestáns Magyar Szabadegyetem Egyesület  és az Egyház és Társadalom online folyóirat

Lehet-e? Fórumára

Időpont: 2016. április 18-án, hétfőn 17.00-19.00-ig

Helyszín: a Pesti Evangélikus Egyház Gyülekezeti Nagytermében (Bp. V. Deák Ferenc tér 4. I. em.)

Térkép: https://goo.gl/maps/YRXVHW2na5K2

Politikai vagy civilizációs válságban van a magyar közoktatás? Szabadságok, hagyományok, felelősségek.

„Mindnyájan egyetértünk abban, hogy a legnagyobb kincsünk a gyerek, gyermekeink jövője a legfontosabb, és hogy nyitott, gondolkodni tudó, az információt kritikusan szemlélő fiatalokra van szükség. A köznevelés, oktatás helyzete jelentősen romlott, és ez objektíven mérhető például a PISA-felmérésekben vagy az innovációs mutatókban. Az utolsó pillanatban vagyunk, hogy tegyünk valamit az oktatás érdekében” – nyilatkozta nemrégiben Lovász László, a Magyar Tudományos Akadémia elnöke  az MTA Székházának dísztermében az Emberi Erőforrások Minisztériuma által megrendezett oktatási konferencián háromszáz iskolaigazgató előtt.

A közoktatás reformjának szükségességére nem csak a pedagógusok és a szülők, hanem a tudomány emberei is rendszeresen felhívják a figyelmet. A jelen válság tehát egy rendkívül komplex, rendszerszintű beavatkozást sürgető probléma tünete lehet. Történeti, társadalmi-kulturális, politikai és szakmai vetületei egyaránt kihívás elé állítják nem csak a szakértőket, hanem laikusokat is.

A beszélgetés résztvevői

• Derényi András oktatásfejlesztő szakember, az Országos Kredittanács (OKTI) igazgatója
  • Setényi János oktatáskutató, oktatásfejlesztő szakember, az Expanzió Humán Tanácsadó igazgatója
  • moderátor: Demeter Márton, kommunikációkutató, egyetemi docens