Zsidónak lenni itt és most

2017.03.20

Az Európai Protestáns Magyar Szabadegyetem Egyesület, a Magyar Pax Romana és az Egyház és Társadalom c. online folyóirat Lehet-e? Fórumára

• hogyan lehet napjainkban európai magyar zsidónak, vallásos és nem vallásos zsidónak, maga módján vallásos és rendszeres vallásgyakorló, valamint különféle vallási irányzatokhoz tartozó zsidónak lenni a mai Magyarországon?
  • milyen változata vannak jelen a zsidó identitásnak?
  • milyen formákban van jelen a zsidó mentalitás, habitus, szubkultúra?
  • milyen tervek, forgatókönyvek és próféciák vannak a magyarországi zsidóság jövőjét illetően?

Kerekasztal beszélgetés

Bálint Éva​ újságíró​, Darvas István rabbi, Dombi Gábor​ kultúrtörténész részvételével
Moderátor: Kamarás István

Haraszti Dóra, EPMSZ-E titkára

A Fórumon rögzített videó:

Néhány fénykép a Fórumról:

1. Medgyesi György mondta:

Bálint Éva említette, hogy a zsidó vallás “kérdező vallás”. A zsinati megújulás idején íródott holland katekizmus, ami a kereszténységbe való bevezetés akart lenni, úgy kezdődik – mintegy felütéskènt – hogy az ember kérdező lény. Lehet, hogy a zsidó vallás ezzel az emberi lézezés alaphelyzetére reflektál?

Hozzászólás beküldése