Lehet-e? fórum Ferenc pápa bolíviai beszédéről

Date(s) - 2015.10.21

Az Evangélikus Egyház Pesti Gyülekezeti Nagyterme

Magyar Pax Romana és az Európai Protestáns Magyar Szabadegyetem közös

Lehet-e? fórumára

Változást akarunk! És mindannyian tehetünk érte!

​Fórum Ferenc pápa bolíviai beszédéről

​Időpont: ​2015. október 21. ​ szerda​,  17:00 óra

​Helyszín:​ Pesti Evangélikus Egyház Deák téri Egyházközségének gyülekezeti nagyterme

1052 Budapest, Deák tér 4. I. emelet

​A katolikus egyházfő 2015. július 9-én, a bolíviai Santa Cruzban ​nem csak a keresztényekhez​, hanem minden jó szándékú emberhez is szólt. A​zzal  kezdte beszédét:  ne féljünk kimondani, hogy az egész világra kiterjedő alapvető szerkezeti változásra van szükség. Olyan pozitív változásra, amely a „profit mindenáron” uralta folyamatokat feltartóztatva a földi élet és az emberi közösségek szolgálatát állítja előtérbe. Hangsúlyozza, hogy bár a napi hírek láttán sok ember azt gondolja, hogy nem tehet semmit azon kívül, hogy magáról, illetve családjáról és barátainak szűk köréről gondoskodik, ez nem igaz. Igenis sokat tehetünk, minden egyes ember, hiszen így indulhat el egy valódi és tartós változás.

Meghívott előadók:

•  dr. Feischmid Margit szociológus, kisebbségkutató, Magyar Tudományos Akadémia
  •  Prof. dr. ifj. Zlinszky János ökológus, Pázmány Péter Katolikus Egyetem
  •  dr. Orosz Gábor Viktor, teológus, egyetemi docens, Evangélikus Hittudományi Egyetem

​Moderátor: dr. Demeter Márton, kommunikációkutató, egyetemi docens, Károli Gáspár Református Egyetem

​Ajánlott előzetes olvasmányok:

Hanganyag: Meghallgatás/Letöltés

Az előadáson felvett videó:

1. Rigó Mihály Rigó Mihály 2015.11.13

Mi az oka annak, hogy a Pápa csak mosolyog a magyar meghívásokon, miközben
    Magyarország élharcosa a keresztény értékrend szerint életnek és mellékesen az idén nevezetes évforduló is van?