Hit alapú civil társadalom – tények és lehetőségek. ELHALASZTVA! Az alábbi a jelentkezési határidő (MPR)

Map Unavailable

Date(s) - 2020.09.15

S4 Közösségi és Kulturális Központ

A konferencia megtartására a járvány miatt várhatóan ősszel kerül sor!

AZ ESEMÉNYRŐL

A 30 évvel ezelőtt lezajlott kelet-közép európai fordulat egyik vezéreszménye és részben tapasztalata is a civil társdalom megélénkülése volt. A rendszerváltozás után különböző törvényi és gazdasági lehetőségek következtében a civil társadalmi intézmények száma ugrásszerűen megnövekedett. Az egyházak és vallási közösségek keretén belül is számos nagy, hivatalos nevén nem kormányzati szervezet (NGO) működik, és próbál választ adni a kortárs társadalmi igényekre.

A 30. évforduló időszerűvé teszi, hogy a feltegyük a kérdést, mi lett a hajdani civil lelkesedésből. A magyarországi és nemzetközi tapasztalatok alapján érdemes feltérképeznünk, milyen vallási-egyházi kötődésű civil társadalom alakult ki a régiónkban, milyen a társadalmi beágyazottsága, súlya, egyáltalán milyen mértékben civil a régió civil társadalma. Rendelkezik-e önálló anyagi forrásokkal, és képes-e szabadon kommunikálni az „idők jeleivel”? Ezekre a kérdésekre keresünk választ, tudományos előadásokat hallgatva, kerekasztal beszélgetéseket folytatva és egymással találkozva.

A konferenciára a magyarországi és határon túli vallási-egyházi kötődésű civil szervezetek két-három képviselőjét hívjuk és várjuk.

Jelentkezni ide kattintva lehet, határideje: 2020. szeptember 15.

A részvétel ingyenes, a határon túlról érkezők számára útiköltség elszámolására van lehetőség.
A konferencia védnöke: Dr. Székely János megyéspüspök, a Caritas in Veritate Bizottság elnöke.

Helyszín: S4 Közösségi és Kulturális Központ, Budapest, V. ker. Semmelweis u. 4.

A terem adottságai miatt szervezetenként 2-3 főt várunk az eseményre.

ELŐZETES PROGRAM

10.00-10.30 Megnyitó és köszöntések
10.30-11.00 Civil társadalom Magyarországon
11.00-11.30 Vallási-egyházi civil szervezetek Magyarországon
11.30-12.00 Civil társadalom teológiája

12.00-14.00 Szendvicsebéd és személyes találkozások

14.00-14.30 Pályázati tapasztalatok (Renovabis)
14.30-15.00 Pályázati tapasztalatok (NKA és BGA)
15.00-15.20 Szünet
15.20-16.40 Kerekasztal a szervezők képviselőivel és hozzászólások
16.40-17.00 Együttműködési tervek ismertetése és a konferencia lezárása

A konferencia napján a szervezetek számára lehetőség nyílik roll-up és tájékoztató asztal felállítására, bemutatkozó anyagok kihelyezésére. A terem berendezésére a konferencia napján 8.30-10.00 között van lehetőség, leszerelés 17.00-18.00-ig.

1. Pulai Zsolt Pulai Zsolt 2020.05.07

Kérlek, módosítsátok ezt a cikket