A Lengyel – Várszegi dialógus folytatódik

Date(s) - 2019.06.17

Pesti Evangélikus Egyház Gyülekezeti Nagyterme

Húsz éve jelent meg Lengyel László és Várszegi Asztrik Beszélgető-könyvecskéje, mely annak idején szenzáció és botrány volt, ugyanis addig még katolikus püspök
szerzetes és szabadgondolkodó társadalomkutató még nem folytatott párbeszédet életről és halálról, emberről és Istenről, földi és égi világról. Akkor olyan (máig
aktuális) kérdésekről diskuráltak, mint például – néhány fejezet-címet kiragadva – A forradalom méltósága, a szabadság élménye, Az állam által torkonragadott egyház,
A pannonhalmi európaiság és a budapesti provincializmus, Szegények egyháza a gazdag nyugat ellenében, A világ látásáról és megváltásáról, A forradalmár Krisztus,
A hatalom vagy az evangélium egyháza? Táguló, belülről vezérelt élet. Azóta történt egy és más Rómában, Brüsszelben, Budapesten és Pannonhalmán, új kérdések
születtek az állampolitikát, az egyházpolitikát, a demokráciát és a teokráciát illetően.

Nem csak a maiakra, hanem a máig aktuális akkori kérdésekre is születhetnek új válaszok, vagyis folytatódhat a manapság szinte mindennél fontosabb PÁRBESZÉD.

Vendégeink:

Moderátor: Kamarás István

A Beszélgető-könyvecske  (Budapest, 1997. Helikon) elérhető könyvtárakban, kedvezményes kapható antikváriumokban, web-boltokban.

A nagy érdeklődés miatt a “7-es teremben” nem fértünk el, át kellett vonulni a “díszterembe”. Sajnos a közvetítéshez szükséges eszközök, kamerák, keverő, számítógép, hangrendszer újrakonfigurálására nem volt idő, így kivételesen az alábbi, egykamerás felvétellel tudunk szolgálni:

A Fórum hanganyaga:

Meghallgatás/Letöltés

A másik kamera helyett a Fórum hangulatáról Tihanyi Károly barátunk fotóival kaphatnak ízelítőt:

2 hozzászólás

1. Jeney Attila Jeney Attila 2019.06.03

Érdekes cikk olvasható Várszegi Asztrikról az ADT blogjában ide kattintva

2. admin admin 2019.06.18

Kabai Domokos Lajos a A Bekiáltás blogban
    írt összefoglalót a Fórumról, mely ide kattintva olvasható.