2017.05.15

Az Európai Protestáns Magyar Szabadegyetem Egyesület, a Magyar Pax Romana és az Egyház és Társadalom c. online folyóirat Lehet-e? Fórumára

A Fórumunk arculatát meghatározó professzor május 5-én a Hír Tv Alinda c. műsorában, majd ennek nyomán május 8-án a Klub Rádió Reggeli Gyorsának nyilatkozott néhány fontos közéleti kérdésről. A keresztény értelmiség szerepéről, az oktatásügyről és a migrációról kialakult véleményét többnyire csak töredezetten tudta kifejteni, mert a riporterek – a kialakult média- és közéleti szokásrendnek megfelelően – minduntalan politikai síkra kívánták terelni a beszélgetést. Megkértük Horányi Özsébet, hogy előadásban foglalja össze e három ügyről vallott felfogását. A politikát már csak azért sem szeretnénk belekeverni – főként a jelenlegi, hiszterizált közegben, mert az nagyon megnehezíti a tisztánlátást.

Moderátor: Kőszegi Ábel

• A Hír-Tv Alinda c. műsorában május 5-én elhangzott 44 perces beszélgetés erre a linkre kattintva tekinthető meg. (Internet Explorerrel kell/lehet megnyitni!)
  • A Klub Rádióban május 8-án, a Reggeli gyors-ban elhangzott, 45 perces beszélgetés itt hallgatható meg (forrás: www.klubradio.hu): Meghallgatás/Letöltés

Az eseményen felvett videó:

A fórum hanganyaga:

Meghallgatás/Letöltés