Press "Enter" to skip to content

Civil iparkodás

A magyar társadalom szerkezetének régi adóssága a civil társadalom fejletlensége. Okait sokan elemezték már, de aligha hihetjük, hogy a végére értünk már. A legnagyobb hiányérzet pedig azzal kapcsolatban lehet, hogy a jelen helyzet megváltoztatását célzó programnak (stratégiának, politikának) még a körvonalai sem látszanak.

Mind e közben azt figyelhetjük meg, hogy időről-időre meglóduló érdeklődés van a jelen helyzet meghaladására; igény az érvényes cselekvésre az egyhelyben topogás helyett.

Az E&T most útnak indítandó civil iparkodás címmel ellátott rovata éppen ennek a meg-meglóduló érdeklődésnek, a civil társadalom fejlesztésére vonatkozó igénynek kíván teret adni. A 168 órában megjelent interjú pedig alkalmas lehet e kérdések egy részének tematizálására.

Be First to Comment

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé.

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .