Press "Enter" to skip to content

InfoRádió – Aréna – Balog Zoltán interjú

A MRE XV. zsinati ciklus alakuló ülésén, 2021. február 17-én, szerdán délelőtt Balog Zoltán dunamelléki püspököt választották a Zsinat lelkészi elnökévé, Molnár János tiszántúli főgondnokot pedig a Zsinat világi elnökévé. A Zsinat lelkészi alelnöke Pásztor Dániel tiszáninneni püspök lett, a Zsinat világi alelnöke dr. Nemes Pál dunántúli főgondnok lett.

A Zsinat Elnöksége képviseli a Magyarországi Református Egyházat a külföldi és hazai egyházaknál, eljár az állam illetékes szerveinél, valamint tartja a kapcsolatot az ökumenikus szervezetekkel, de egyebek mellett összehívja és levezeti a zsinati tanácskozásokat is.

Az Info Rádió Aréna c. műsorában Eszterde Tibor készítette vele az alábbi 50 perces beszélgetést:

(Fotó: MTI/Máthé Zoltán)


Be First to Comment

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé.

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .