Press "Enter" to skip to content

Magyar megfontolások a Soáról

A MPR és a magyarországi Bencés Kongregáció közösen kezdeményezte 1998-ban azt a kétnapos konferenciát Pannonhalmán, Magyar megfontolások a Soáról címmel, amely e témában talán az egyik legjelentősebb magyarországi eseménnyé vált. Számos keresztény és zsidó egyházi szervezet vett részvét a konferencián, ahol a vonatkozó legfontosabb vatikáni dokumentumok megállapításait vizsgálták, illetőleg a magyarországi viszonyokat mutatták be. Az előadássorozat valódi, élő keresztény-zsidó párbeszéd újbóli elindulását tette lehetővé, jeles teológusok, történészek és társadalomtudósok közreműködésével. A konferencia anyagát tartalmazza a hasonló című kötet.

 

Be First to Comment

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé.

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .