Press "Enter" to skip to content

“Hetedik világ” tartalom 1.0.1.

Új bejegyzésekkel bővültek a rovatok. Az idő során egy könyvnyire gyarapodott a blog, az áttekinthetőség érdekében hét rovatba szerkesztettem a szövegeket. Ezek:

  1. Vezetőknek, tudásmunkásoknak, akik gyakran el vannak havazva a bonyolult szervezeti viszonyok között. Kihívások a vezetés és  a HR előtt.
  2. Annak, aki gondolkodik sikerről, boldogságról, az élet értelméről. Autonóm munkatársak – életvezetés – sikergondolkodás.
  3. Társadalmi reformereknek, hogy álmodjunk együtt egy igazságosabb társadalomról. Tudástársadalom és politika.
  4. Annak aki szeret csodálkozni. Mástól kapott, megosztott csodák.
  5. Hogyan fejleszthetők a szervezetek és a vezetés?
  6. Hogyan növelhető a szervezetek intelligenciája?
  7. Reflexiók a “hetedik világ”-ról

Az üzleti szférában szerzett 20 éves tapasztalat azt mutatja, hogy a mai munkára leginkább tudások kombinációjaként érdemes tekintenünk. Ma a szervezetek akkor hatékonyak, ha tudnak emberközpontúan is együttműködni, mert a tudás, – a problémák megoldásához szükséges felkészültség – a személyiségekben van. Nem lehet hozzáférni e felkészültségekhez az ezt hordozó emberekkel való jó együttműködés nélkül. S az idő során azt vettük észre, hogy a tudáskombináció szakértőivé váltunk, és sok szervezetnek éppen erre van szüksége. A tudáskombináció a tudástársadalom jellemzője. Gondolkodjunk együtt! Írjon a blogon, vagy a facebook oldalon, vagy levélben az [email protected]  címen   1. Kihívások a vezetés és  HR előtt Az, hogy a sikeres szervezetek tudás-intenzív szervezetek, egy sor kihívást állít a vezetésük elé. Erről szólnak a “tudás-intenzív szervezetek és tudástársadalom” rovat írásai. http://hetedikvilag.blog.hu/2013/02/08/tudas-intenziv_szervezetek_es_tudastarsadalom   2. Autonóm munkatársak – életvezetés – sikergondolkodás A tudástársadalomban az “autonóm felelős beosztottaknak önállóbban kell végezni a feladataikat, mint a régebbi rendszerekben. Felértékelődik a proaktivitás jelensége. Egyszerre kell önállóan is és másokkal interakcióban is cselekedni. A bonyolult együttműködést nem lehet külső kontrollal vezérelni. A meeting galaxisban sikeres ember autonóm módon együttműködik társaival, miközben betartja az intézményesült technikai-szervezeti folyamatok szabályait. Értéket jelent az önálló kezdeményező proaktív magatartás. … A követelmény az autonómia, a szaktudás, a proaktivitás valamiféle egyvelege. „A szervezet rájuk bízza a továbbiakat.” (Részlet a Typotex kiadónál hamarosan megjelenő könyvemből. „El vagyunk havazva. Hogyan birkóznak a szervezetek a bonyolultsággal a tudásmunka korában?) A proaktivitásról, autonómiáról sikergondolkodásról szól egy sorozat. http://hetedikvilag.blog.hu/2013/02/08/sorozat_a_sikergondolkodasrol_siker_renewal 3. Tudástársadalom és politika A tudástársdadalomnak vannak társadalmi és politikai feltételei. Erről szóló gondolatok vannak a “Tudástársadalom-politika” című rovatban. http://hetedikvilag.blog.hu/2013/02/08/tudastarsadalom-politika   4. Mástól kapott, megosztott csodák Időnként annyira megtetszik egy mástól megosztott gondolat, hogy felteszem a blogra. Ezeket mutatom be az “Idegen tollak és csodák” rovatban. http://hetedikvilag.blog.hu/2013/02/08/idegen_tollak_es_csodak   5. Módszerek a szervezetek és a vezetés fejlesztésére A szervezetek és a vezetés rászorulnak a fejlesztő munkára. Többféle módszer van. Bemutatom azt a csokrot, amelyeket rendszeresen használunk a fejlesztésben. Itt: http://hetedikvilag.blog.hu/2013/03/08/kinek_kell_a_hetedik_vilag_szellemisege_es_modszertana   6. Hogyan fejleszthető a szervezetek intelligenciája Ha tudásaink kölcsönös kombinációja helyett egyikünk tökéletesen meg(le)győzi a másikat a maga igazáról, s a többiek perspektívája nem érvényesül, rendszerünk butább marad. Lehet, hogy a győztes eredményesebb a társainál, de ezt az eredményt a lehetségesnél rosszabb – butább – szervezetben érte el. Ha rendszeresen ő nyer, a szervezet maximum olyan okos lehet, mint amennyire okos a nyertes egyedül. A szervezet butul. Ha a szervezetünknek van egy olyan versenytársa, amelyben a résztvevők kölcsönösen kombinálják tudásaikat, ez az egyéneknél okosabb szervezetet eredményez. Míg mi butulunk, a versenytárs okosodik. Pedig csak a kommunikációnk minősége különbözik. E szöveg a tudáskombináló kommunikáció szellemében íródott. Ez nem egy romantikus széplelkű igény, hanem kőkemény érdek. A szervezetek intelligenciája a tét. http://hetedikvilag.blog.hu/9999/12/31/az_egyuttmukodo_kommunikacio_fejlesztese   7. Reflexió a hetedik világról Fenyvesi Ottó írása. “Ami leginkább megragadott a blogon az a következő mondat: „A hetedik világ egy elidegenedés mentes, értelemmel és tudással teli világ, amely nem az anyagi javak hajszolására épül. A hetedik világ blog egy újratervezési javaslat.” http://hetedikvilag.blog.hu/2013/05/13/fenyvesi_otto_a_hetedik_vilagrol

Be First to Comment

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé.

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .