Press "Enter" to skip to content

„Isten a béke, szalam.” Ferenc pápa beszéde a bangui főmecsetben.

francis

„A keresztények és a muszlimok testvérek. Ezért így kell egymásra tekintenünk, és eszerint kell viselkednünk. Tudjuk jól, hogy az utóbbi események és az az erőszak, amely megrázta a ti országotokat, valójában nem vallási okokból fakadtak. Aki azt állítja, hogy hisz Istenben, annak a béke emberének kell lennie. A keresztények, a muszlimok és a hagyományos vallások hívei békésen éltek egymás mellett sok éven keresztül. Egyeknek kell tehát maradnunk, hogy véget lehessen vetni minden olyan cselekedetnek, amely, bármely részről eredvén, elfedi Isten arcát, és alapvetően csak azt a célt szolgálja, hogy részérdekeket védelmezzen bármilyen eszközzel, a közjó rovására. Mondjunk ezért együtt nemet a gyűlölködésre, a bosszúra, az erőszakra, különösen arra, amelyet egy vallás vagy Isten nevében követnek el.”

A beszéd teljes terjedelmében olvasható a Magyar Kurír honlapján.

Be First to Comment

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .