Melegként és keresztényként

Map Unavailable

Date(s) - 2021.05.19

ZOOM (katt ide a használathoz!)

Ezt a Fórumot technikai okok miatt (érvényes oltási bizonyítvány hiánya) még a Zoomon tartjuk meg.

Zoommal erre a linkre kattintva lehet részt venni a fórumon, melynek kezdési időpontja 17:00 óráról 17:30-ra változott!

Természetesen a következő napokban a szokásos módon publikáljuk az összejövetel anyagát.

A Katolikus Egyház Katekizmusa azt tanítja, hogy a katolikusok „tisztelettel, együtt- érzéssel és gyöngédséggel” bánjanak a meleg emberekkel. A keresztény egyházak többsége hasonlóképpen viszonyul hozzájuk. James Martin jezsuita szerzetes Hidakat építünk című könyve megmutatja, hogyan férhet meg egymás mellett békében a szivárványszínű zászló és a rózsafüzér. A “találkozás kultúráját” írja le, és ellát minket az ehhez hozzásegítő nyelvezettel és látásmóddal. Ahogy Ferenc pápa, ő is úgy véli, az egyháznak vezető szerepet kellene vállalnia abban, hogy a kirekesztést a könyörülettel teli befogadás váltsa fel. A hazai keresztény melegek úgy érzik, hogy „melegként és keresztényként is kisebbséghez tartoztunk, és kilógtunk valahonnan. A keresztény közösségünkből a melegségünk miatt, a meleg közösségekből pedig a hitünk miatt. A Mozaik az egyetlen, ahonnan nem lógunk ki.” Az ökumenikus  Mozaik közösség tagjai azért gyűlnek össze hétről hétre, hogy tanúságot tegyenek Isten irántunk való szeretetéről abban a hitben, hogy közösségük bizalom, a nyitottság és az elfogadás helye, hogy ereje megtart minket, és bátorságot, lendületet ad a hétköznapokhoz, és hogy a melegeknek helyük van Isten országában, és részt vehetnek annak építésében. A beszélgetés témája: hogyan alakul az intézményesített hit és a homoszexualitás viszonya, milyen üzenete van a keresztény melegeknek a keresztény emberek és a keresztény egyházak számára.

A beszélgetés résztvevői