Press "Enter" to skip to content

Prof. Dr. Máté-Tóth András: Az egészséges társadalom felé

Senki sem szeret beteg lenni. A hívő ember könyörög Istenéhez, hogy őrizze meg vagy kapja vissza egészségét. Talán ritkábban könyörög azért, hogy ő maga ne okozzon betegséget, ne rontson saját maga és mások életkörülményein. Az egészség azonban nem csak magánügy, hiszen maga az ember számtalan szálon van beleszőve a társadalomba.

Az egészség kulturális és társadalmi ügy is. Ha Isten nem akarja az ember betegségét, akkor nem akarja azokat a társadalmi körülményeket, melyek az embert betegítik. Előadásomban elsősorban arról szeretnék elmélkedni, hogy milyen társadalmi körülményeken szükséges változtatni ahhoz, hogy egészségesebben élhessünk. Konkrétabban arról, hogy a megbocsátás és az irgalom vallási ihlete milyen társadalmi irányokat szorgalmaz.

Be First to Comment

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé.

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .