Press "Enter" to skip to content

José H. Gomez, Los Angeles érsekének nyilatkozata

José H. Gomez, Los Angeles érseke, az Egyesült Államok Katolikus Püspökei Konferenciájának elnöke nyilatkozata

Köszönjük Istennek a szabadság áldását. Az amerikai nép hallatta szavát ezen a választáson. Itt az ideje, hogy vezetőink összefogjanak a nemzeti egység szellemében, és elkötelezzék magukat a párbeszéd és a közjóért való megegyezés iránt.

Katolikusként és amerikaiként prioritásaink és küldetésünk világos. Azért vagyunk itt, hogy kövessük Jézus Krisztust, tegyünk tanúságot életünkben az Ő szeretetéről, és építsük Országát a Földön. Hiszem, hogy Amerika történelmének e pillanatában a katolikusok sajátos kötelessége, hogy békességszerzők, a testvériség és kölcsönös bizalom elősegítői legyenek, és a valódi hazaszeret megújult szelleméért imádkozzanak országunkban.

A demokrácia megköveteli, hogy mindannyian erényes és önfegyelmezett emberként viselkedjünk. Megköveteli, hogy tiszteletben tartsuk a vélemények szabad kifejezését, egymást jóindulattal és udvariasan kezeljük, bár lehetnek mély nézeteltéréseink jogi és közpolitikai tárgyú vitáinkban.

Ebben a tudatban ismerjük el, hogy Joseph R. Biden Jr. elegendő szavazatot kapott az Egyesült Államok 46. elnökévé választásához. Gratulálunk Biden úrnak, és megállapítjuk, hogy ezzel csatlakozik a néhai John F. Kennedy elnökhöz, mint az Egyesült Államok második katolikus vallású elnöke. Gratulálunk Kamala D. Harris szenátornak is, aki az első alelnökké választott nő.

Kérjük a Boldogságos Szűz Máriát, e nagy nemzet oltalmazóját, hogy járjon közben értünk. Segítsen minket, hogy közös munkával kiteljesítsük Amerika térítőinek és alapítóinak gyönyörű álmát – Isten egységes nemzete, amelyben minden emberi élet szentsége védett, és biztosítva van a lelkiismeret és a vallás szabadsága.

Full statement issued by Archbishop José H. Gomez of Los Angeles and president of the U.S. Conference of Catholic Bishops:

“We thank God for the blessings of liberty. The American people have spoken in this election. Now is the time for our leaders to come together in a spirit of national unity and to commit themselves to dialogue and compromise for the common good.

As Catholics and Americans, our priorities and mission are clear. We are here to follow Jesus Christ, to bear witness to His love in our lives, and to build His Kingdom on earth. I believe that at this moment in American history, Catholics have a special duty to be peacemakers, to promote fraternity and mutual trust, and to pray for a renewed spirit of true patriotism in our country.

Democracy requires that all of us conduct ourselves as people of virtue and self-discipline. It requires that we respect the free expression of opinions and that we treat one another with charity and civility, even as we might disagree deeply in our debates on matters of law and public policy.

As we do this, we recognize that Joseph R. Biden, Jr., has received enough votes to be elected the 46th President of the United States. We congratulate Mr. Biden and acknowledge that he joins the late President John F. Kennedy as the second United States president to profess the Catholic faith. We also congratulate Sen. Kamala D. Harris of California, who becomes the first woman ever elected as vice president.

We ask the Blessed Virgin Mary, patroness of this great nation, to intercede for us. May she help us to work together to fulfill the beautiful vision of America’s missionaries and founders — one nation under God, where the sanctity of every human life is defended and freedom of conscience and religion are guaranteed.”

Be First to Comment

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé.

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .