Press "Enter" to skip to content

„A multikulturalitás halott”!? (videó!)

Meghívó a Lehet-e? Fórum legközelebbi összejövetelére, melynek időpontja 2023.  december 13-án, 17:15, helye a Háló S4 Kulturális Központ a Semmelweis utca 4-ben.

A multikulturalitás a liberális értelmiség kedvelt hitelve volt addig, amíg a “Világfalu” jelenség csupán filozófiai lehetőségként szerepelt. A gyakorlat alaposan megváltoztatta a nézőpontokat. Vannak, akik új kínai fallal vennék körül Európát. Kiskapuin csak a hiányzó munkaerő léphetne be. Azok is csak akkor, ha integrálódnak a befogadó ország szokásaihoz, és csak addig, amíg szükség van rájuk. Az eszmék és az emberek szabad áramlása annyit hangoztatott liberális illúziója válságban van. A multikulturalitás is. A válság egyelőre megoldhatatlannak tűnik, ám összetevőit és perspektíváit érdemes lenne jobban érteni.

Vendégeink:

Moderátor: KőszegiÁbel

A Fórum hanganyaga: Meghallgatás/Letöltés

Az előadáson felvett videó:

Be First to Comment

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé.

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .