Press "Enter" to skip to content

Lehet-e? Fórum: Bezáruló univerzitás? (Videó!)

Lehet-e egy állami vagy egy protestáns egyetem katolikus, vagyis egyetemes? Másképpen: mennyire egyetemesek itt és most egyetemeink? Ha nem azok, milyenek? Lehetnek-e univerzálisak nyelvvizsga, CEU, SZFE, peregrináció, Erasmus és függetlenség nélkül? Mi lesz velünk külföldön tanuló és erre készülő legjobb diákjaink nélkül? Mennyiben bölcsek tanácsa, mennyiben fékek és ellensúlyok, mennyiben pártállamosítás ágensei az egyetemeket irányító  kuratóriumok? Mi lehetne helyettük? Világversenyben maradásra vagy inkább erősödő bezárkózásra és partikularitásra és istenhátamögöttiségre számíthatunk-e partikularitásra és különutasságra is hajlamos hazai világunkban?

Meghívott vendégeink:

  • Csepregi Zoltán teológus, az Evangelikus Hittudományi Egyetem rektora
  • Deák Dániel kutatóprofesszor, a Corvinus Egyetem tanára
  • Heidl György filozófiatörténész, a PTE Bölcsészettudományi Kar dékánja

Moderátor: Kamarás István OJD, író, szociológus

A kerekasztal beszélgetésre a Háló S4 központban került sor a Semmelweis u. 4-ben. A beszélgetés mérsékelten szerkesztett változatát az alábbi Youtube videóra kattintva lehet mehnézni, meghallgatni:

Be First to Comment

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .