Press "Enter" to skip to content

Melegként és keresztényként (Frissítve!)

A Katolikus Egyház Katekizmusa azt tanítja, hogy a katolikusok „tisztelettel, együtt- érzéssel és gyöngédséggel” bánjanak a meleg emberekkel. A keresztény egyházak többsége hasonlóképpen viszonyul hozzájuk. James Martin jezsuita szerzetes Hidakat építünk című könyve megmutatja, hogyan férhet meg egymás mellett békében a szivárványszínű zászló és a rózsafüzér. A „találkozás kultúráját” írja le, és ellát minket az ehhez hozzásegítő nyelvezettel és látásmóddal. Ahogy Ferenc pápa, ő is úgy véli, az egyháznak vezető szerepet kellene vállalnia abban, hogy a kirekesztést a könyörülettel teli befogadás váltsa fel. A hazai keresztény melegek úgy érzik, hogy „melegként és keresztényként is kisebbséghez tartoztunk, és kilógtunk valahonnan. A keresztény közösségünkből a melegségünk miatt, a meleg közösségekből pedig a hitünk miatt. A Mozaik az egyetlen, ahonnan nem lógunk ki.” Az ökumenikus  Mozaik közösség tagjai azért gyűlnek össze hétről hétre, hogy tanúságot tegyenek Isten irántunk való szeretetéről abban a hitben, hogy közösségük bizalom, a nyitottság és az elfogadás helye, hogy ereje megtart minket, és bátorságot, lendületet ad a hétköznapokhoz, és hogy a melegeknek helyük van Isten országában, és részt vehetnek annak építésében. A beszélgetés témája: hogyan alakul az intézményesített hit és a homoszexualitás viszonya, milyen üzenete van a keresztény melegeknek a keresztény emberek és a keresztény egyházak számára.

A beszélgetés résztvevői

A Zoomon megtartott fórum itt tekinthető meg:

A letölthető hanganyag: Meghallgatás/Letöltés

Sajnos a szervezésbe hiba csúszott, sokan nem tudtak részt venni a fórumon, amit nagyon sajnálunk. Talán hozzászólásokkal, a különböző álláspontok ismertetésével ezen az oldalon pótolható ez a hiányosság…

One Comment

  1. admin admin 2021.05.25

    Javaslom meghallgatni egy korábbi, 2018.11.21-ifórumunk rövid részletét, melyben Siklaki István szociálpszichológus a neuroendokrinológiai fejlődés és a homoszexualitás kapcsolatáról mond rendkívül érdekes, elgondolkodtató dolgokat. A rövid előadást erre a linkre kattintva lehet megnézni: https://youtu.be/ls_RJFrTJwM?t=110

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .